Stargate SG-1
Wkręć się w pomaganie!
rg sg1 w dniu środa, 8 grudzień 2010, 11:49 napisał(a)
 
Uwaga! Nasza szkoła wkręca się w pomaganie! Przyłączamy się do akcji zbierania plastikowych zakrętek Zbieramy wszystkie plastikowe zakrętki z napojów (od tych półlitrowych, do kilkulitrowych), płynów do naczyń, do płukania, do prania, antyperspirantów i dezodorantów oraz plastikowe wieczka z wszelakich kremów. Im cięższa zakrętka, tym szybciej pomożemy potrzebującej osobie.
Wkrec sie w pomaganie
Cel - uzbierać jak najwięcej - konkretnie 8 ton (oczywiście wspólnie ilość innymi punktami zbiórki). Taka ilość pozwoli na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Sebastiana z Chorzowa.
Sebastian Michalik z Chorzowa od osiemnastu lat jeździ na wózku inwalidzkim. Jego historia może być przestrogą i lekcją rozwagi - zwłaszcza w wakacje. Po skoku do wody złamał kręgosłup szyjny. Jego życie diametralnie się zmieniło, ale jak każdy - ma marzenia. Zwykły wózek nie pozwala mu na aktywną rehabilitację, dlatego chciałby go zamienić na sportowy. Na taki zakup jednak go nie stać. Koszt tak zwanego wózka aktywnego to minimum 8 tysięcy złotych.
Wyrzucając zakrętki nie zyskujesz nic, zbierając je możesz pomóc. 1 kg zakrętek = 1 zł na pomoc!
Punkty zbiórki zakrętek w szkole – u pani Woźnej (lub obok), w bibliotece, w sali nr 13 (matematyka) i w sali nr 27 (biologia). Opiekunem akcji jest Anna Ossowska, ks. Mirosław Rataj i klasa III TO.
Czy uda nam się pobić SP nr 1 w Katowicach, z której pochodzi poniższe zdjęcie?
Wkrec sie w pomaganie