Stargate SG-1
Olimpiada Przedsiębiorczości i Wiedzy Ekonomicznej
rg sg1 w dniu poniedziałek, 3 styczeń 2011, 17:45 napisał(a)
 
W dniu 2 grudnia odbyły się eliminacje szkolne do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości, pod hasłem "Inwestor na rynku - giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia", której organizatorem są Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 442 zawodników z 1116 szkół z całej Polski. W naszej szkole zmierzyło się z bardzo trudnym tematem ale niezwykle aktualnym, aż 13 uczestników z klas III TH, IV TH i IV TG. Największe szanse ma Mariusz Spora, który uzyskał najwięcej punktów i przekroczył próg punktowy umożliwiający mu wejście do eliminacji regionalnych. Mariusz życzymy powodzenia i czekamy na informację z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach gdzie do oceny zostały odesłane wszystkie prace naszych uczestników.
15 grudnia odbyły się eliminacje szkolne XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w której udział wzięło 12 500 uczniów z 724 szkół. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji olimpiady to "Człowiek w świecie pieniądza", z którym zmierzyła się trójka uczniów z klasy 3 TH.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział oraz reprezentowanie naszej społeczności szkolnej na prestiżowych Olimpiadach, wszystkich entuzjastów edukacji ekonomicznej sprzyjającej rozwojowi samodzielnego myślenia oraz kształtującej postawy przedsiębiorcze zapraszamy do następnych edycji.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej