Stargate SG-1
Targi Turystyczne - Berlin 2011
rg sg1 w dniu piątek, 18 marzec 2011, 12:25 napisał(a)
 
Zgodnie z tradycją uczniowie Technikum Hotelarskiego naszej szkoły już po raz 13 uczestniczyli w wyjątkowym święcie światowej turystyki.
W dniach od 9 do 13 marca 2011roku, w Berlinie po raz 45 odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczno – Hotelarskie ITB Berlin.
W targach wzięło udział 11 tys. 163 wystawców z 188 krajów. Targi odwiedziło 170 000 gości, w tym 7000 dziennikarzy z 94 krajów.
Krajem partnerskim tegorocznych targów była Polska, której hasło promocyjne brzmiało "Move Your Imagination" (porusz swą wyobraźnię). Jak powiedział podczas wtorkowej uroczystości minister sportu i turystyki Adam Giersz: „…kampania stanowi zaproszenie do odkrywania na nowo Polski - kraju o niezwykłej różnorodności kulturowej i krajobrazowej oraz kraju kreatywnych mieszkańców…”. Gościem honorowym uroczystości otwarcia targów był także były prezydent Polski Lech Wałęsa. Na ceremonię zaproszono ponad 4000 osób, a jej głównym punktem była animacja wykonana w technologii 3D i przedstawiająca atrakcje turystyczne Polski: piękną przyrodę i wspaniałą kulturę. Prezentowano także miasta - gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku: Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk.
Hotelarze z Siemianowic w 26 halach wystawienniczych o powierzchni 160000 m² mogli zetknąć się z tradycją i kulturą 188 krajów świata. W ciągu jednego dnia odwiedzili wszystkie kontynenty od krajów Europy, poprzez Afrykę, Azję, Australię, kraje Oceanii, Amerykę Północną, na krajach Ameryki Południowej kończąc. Była to dla nich nie tylko wspaniała zabawa, ale także niepowtarzalna lekcja geografii. Ponadto mogli zaobserwować jak w praktyczny sposób wykorzystuje się instrumenty promocyjne w działaniach marketingowych hoteli i biur podróży, mieli możliwość poznania najnowszych trendów w światowej turystyce. Mogli porównać techniki stosowane przez rodzime biura podróży i ich zachodnich konkurentów. Uczniowie mieli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami wiodących europejskich hoteli, w których mogliby następnie odbyć uczniowskie praktyki.
Zdjęcia z targów dostępne w naszej galerii.

Berlin 2011