Stargate SG-1
Lepsza przyszłość z Cogito
rg sg1 w dniu wtorek, 22 marzec 2011, 10:43 napisał(a)
 
Czas praktyk zagranicznych w przepięknej Bawarii dobiegł końca. Po miesięcznym stażu młodzież wróciła do Siemianowic Śląskich, pełni wrażeń i optymizmu na przyszłość.
Mariusz Spora „Jako jeden z 10 uczniów naszej szkoły brałem udział w zagranicznych praktykach zawodowych w Niemczech. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ dzięki temu otworzyły się przede mną nowe możliwości. Miałem okazję poznać niektóre dania kuchni bawarskiej np. Spätzle, czy Fledlesupe. Nabyłem także nowe umiejętności przydatne w życiu codziennym. W czasie miesiąca spędzonego w Niemczech miałem także okazję podszkolić język niemiecki, z czego skorzystałem”.
Justyna Szarewicz ,,Pracowałam cały miesiąc w restauracji w sali konsumenckiej, poznałam zatem tajniki pracy barmanki i kelnerki. Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy, zdobyłam nowe doświadczenia, a przede wszystkim poznałam bardzo miłych i serdecznych ludzi. To, co przeżyłam pozostanie na zawsze w mojej pamięci”.
Klaudia Marcinkiewicz ,,Praktyki, które odbyłam w Oberstaufen nauczyły mnie wielu nowych i praktycznych czynności. Nowym doświadczeniem dla mnie była praca w recepcji, meldowanie gości w niemieckim programie, zaznaczanie rezerwacji oraz praca w restauracji, gdzie mogłam wykazać się swoimi umiejętnościami, czego w Polsce do tej pory nie miałam okazji zaprezentować”.
Podczas pobytu młodzież uczestniczyła w ciekawych wycieczkach: m.in. do Lindau ,gdzie uczniowie odwiedzili szkołę hotelarsko-gastronomiczną oraz wytwórnię wina Bodensee. Młodzież miała możliwość obejrzenia wytwórni serów żółtych w miejscowości Steibis oraz miasta Bregenz w Austrii, gdzie znajduje się największa scena muzyczna w Europie. Kolejną atrakcją praktyk była wizyta w fabryce czekolady Maestrani w miejscowości Flawi w Szwajcarii oraz zwiedzanie starego miasta Sant Galen nad Jeziorem Bodeńskim.
Umiejętności zawodowe naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione przez niemieckich restauratorów, a pracowitość i obowiązkowość zasługują ich zdaniem na wyróżnienie.
Główny cel projektu, czyli uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych został osiągnięty i potwierdzony zdobytym przez każdego ucznia certyfikatem EUROPASS MOBILITY.
Obecnie kolejna grupa młodzieży przygotowuje się na wyjazd na praktyki zagraniczne. Będzie to 10 osób z klasy 3 technikum hotelarskiego. Osoby te przejdą proces rekrutacyjny, będą brały udział w przygotowaniu pedagogiczno-kulturowo-językowym, a w rezultacie wyjadą do Niemiec. Życzymy im powodzenia i trzymamy za nich kciuki.
Praktyki 1 Praktyki 2