Stargate SG-1
Transit@school w naszej szkole
rg sg1 w dniu wtorek, 29 marzec 2011, 10:41 napisał(a)
 
W dniach 22-26 marca w ZSP COGITO w ramach realizowanego programu Comenius "Transit@school" przebywają uczniowie niemieckiej szkoły z Kaiserslautern. Projekt realizowany jest ze szkołami z Niemiec, Belgii. Luksemburga, Francji.
Uczniowie pod kierunkiem znanego fotografika Jörga Heiecka wykonują panele składające się ze zdjęć wraz z opisami, przedstawiające miasto Siemianowice Śląskie i region. Równocześnie prowadzone są prace nad zegarem słonecznym i obserwacją ruchu słońca w miejscowościach położonych na 50 równoleżniku. Wykonane prace uczniów zostaną wystawione w instytucjach unijnych oraz dołączone do luksemburskiej wystawy "Familly of Man", będącej częścią listy światowego dziedzictwa UNESCO.
W dniu 23.03.2011r. delegację niemiecką przyjął w ratuszu Prezydent Miasta Jacek Guzy oraz Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Bochenek. Goście zostali zaproszeni do Dużej Sali Obrad, gdzie włodarze naszego miasta powitali całą delegację. Pan Prezydent Jacek Guzy przybliżył historię i walory naszej miejscowości. Z kolei wiceprezydent Dariusz Bochenek przedstawił zasłużone osoby, których portrety znajdują się w sali obrad.
Prezydent Guzy nawiązał do celów programu i zwrócił uwagę, że w Siemianowicach Śląskich działa grupa zapalonych astronomów, dysponująca profesjonalnym sprzętem do obserwacji nieba.
Na zakończenie spotkania w Urzędzie Miasta wszyscy goście otrzymali od Prezydenta Miasta upominki i życzenia miłego pobytu w naszym regionie.
Spotkanie Comenius