Stargate SG-1
Comenius - relacja z wydarzenia
rg sg1 w dniu poniedziałek, 4 kwiecień 2011, 10:43 napisał(a)
 
W dniach od 22 marca do 25 marca gościła w naszej szkole grupa uczniów z niemieckiej szkoły z Kaiserslautern w ramach realizowanego projektu "Transit@school" - Comenius.
Uczniowie i nauczyciele towarzyszyli niemieckim gościom od pierwszych chwil przyjazdu. Do wizyty młodzież przygotowywała się już od pierwszych dnia września, gdyż ich zadaniem było wykonanie wystawy fotograficznej z naszego regionu. Wykonano mnóstwo zdjęć, które w pięknej oprawie graficznej zostały przedstawione podczas wystawy.
Uczniów, nauczycieli oraz znanego fotografika Jörga Heiecka bardzo ciepło przyjęła nasza społeczność szkolna podczas spotkania w szkole, prezentując walory naszego regionu, kraju oraz osiągnięcia szkolne uczniów COGITO. Wycieczka do Krakowa stanowiła okazję do przedstawienia historii Polski, pobyt Planetarium nadał wizycie naukowy charakter, wizyta w Oświęcimiu miejscu, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni podczas II wojny światowej stanowiła nie lada przeżycie.
W ostatnim dniu wizyty wszyscy uczniowie wspólnie w ramach integracji brali udział w przygotowanych konkursach oraz karaoke naśladując znanych i lubianych wokalistów. Nasi goście byli pełni zachwytu nad polską gościnnością oraz profesjonalnym przygotowanie wizyty czego dali wyraz wpisując się bardzo ciepłymi słowami do kroniki szkolnej.

Comenius 2011