Stargate SG-1
"Wiem co jem"
rg sg1 w dniu piątek, 3 czerwiec 2011, 11:42 napisał(a)
 
Naszą szkołę gościło 31 maja 2011 uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Siemianowicach Śląskich.
"Żeby tu przyjść musieliśmy wygrać konkurs" – mówi Krzysiu, jeden z uczniów SP 3. W szkole SP 3 przez cały rok szkolny odbywały się działania prozdrowotne prowadzone w formie współzawodnictwa między klasami. Nagrodą dla klasy, która zdobyła najwięcej punktów był udział w imprezach związanych z edukacją prozdrowotną przygotowanych przez naszą szkołę. Są to spotkania odbywające się cyklicznie.
Pierwszoklasiści początkowo uczestniczyli w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania „Wiem, co jem” , prowadzonych przez mgr Joannę Paź, nauczyciela ZSP "Cogito". Nabytą wiedzę dzieci miały okazję wykorzystać w praktyce. Klasa 1a z SP 3 pod opieką nauczycieli gastronomii oraz wybranych uczniów klasy 1 i 2 Technikum o profilu Kucharz z ZSP "Cogito", w pracowni gastronomicznej wspólnie przygotowywali sok marchwiowo-jabłkowy, piekli ciasteczka owsiane i lepili pierogi z truskawkami.
Ostatnią atrakcją tego dnia była praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie Marek Ciaciek, Robert Kolonko, Dawid Szczygieł i Karina Musiał pod opieką pedagoga szkolnego mgr Agaty Dykty i nauczyciela biologii mgr Anny Ossowskiej przekazywali ośmiolatkom zasady reanimacji, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i bandażowania. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a wyliczaniu korzyści nie byłoby końca. Koordynatorzy edukacji prozdrowotnej: mgr Katarzyna Kasprzyk, mgr Agata Dykta i mgr Anną Ossowska miały możliwość wymienić się doświadczeniami z realizacji programów. Dzieci opuszczały naszą szkołą z uśmiechem na twarzy. Pomysłodawczynią imprezy była mgr Katarzyna Kasprzak i mgr Joanna Paź.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.