Stargate SG-1
Co informatycy z COGITO wyłowili z sieci?
rg sg1 w dniu środa, 15 czerwiec 2011, 10:32 napisał(a)
 
Uczniowie Technikum Informatycznego przygotowali ściągę dla nauczycieli z przedmiotowego oprogramowania dostępnego w Internecie.
Jako, że Internet niesie za sobą bardzo dużo przydatnych informacji i jeszcze więcej tych mniej przydatnych, informatycy z klas II i III postanowili przygotować dla swoich nauczycieli PRZEWODNIK PO WITRYNACH Z MATERIAŁAMI DYDAKTYCZNYMI.
Uczniowie po przeglądzie i zanalizowaniu zawartości setek witryn, które wyszukali w zasobach sieci, wybrali te, których zawartość była naprawdę godna uwagi.
Taki wyselekcjonowany zbiór adresów witryn zawierających dodatkowe materiały dydaktyczne jest cenną pomocą dla nauczycieli i uczniów.
Przewodnik zawiera adresy i opisy witryn gromadzących materiały z przedmiotów takich jak: język ojczysty i obce, przedmioty matematyczno – fizyczne, przedmioty informatyczne a nawet z wychowania fizycznego.
Każda z wyszukanych witryn zawiera szereg potrzebnych informacji z wybranego przedmiotu i jest dobrym repetytorium wspomagającym naukę bieżącą, egzaminacyjną i maturalną.
Realizując program z Oprogramowania Biurowego uczniowie skompletowali wszystkie materiały w jedną, zwięzłą publikację. Publikację w formie pliku z linkami do wyszukanych witryn lub w formie wydruku przekazali nauczycielom przedmiotów. Przewodnik, jako swoista sieciowa ściąga może też służyć pomocą każdemu, kto tylko będzie potrzebował szczegółowych informacji o sieciowych zasobach z dowolnego przedmiotu.
Przewodnik jest naprawdę dobrym rozwiązaniem ponieważ eliminuje długie godziny błądzenia w gąszczu przypadkowo wyświetlonych witryn.
Podziękowania dla uczniów klas Technik Informatyk!
Informatycy COGITO